Aux Kablosu Kategorisindeki Ürünler

  • Bilgilendirme
    Ürün bulunamadı.

Aux Kablosu

Aux Kablosu kısaca, yardımcı bir port (AUX), standart bir haberleşme portunun mantıksal adıdır. AUX, aşağıdakiler için ses sinyallerinin yardımcı girişini sağlayan bir arayüze sahip asenkron bir seri porttur:

MP3 çalarlar

Kulaklık

Taşınabilir müzik çalarlar

Amplifikatörler

Hoparlörler

Bir PC veya başka bir cihazın bir seferde bir bit veri almasına veya vermesine izin veren bir arayüzdür. Genel olarak, bir PC'deki AUX portu, seri cihazlar için önceden yapılandırılmış bir atama ile ilk seri port olan bilgisayar portu 1'dir (COM1). Araçlarda da bu kablo rahatlıkla kullanılabilir.

Aux kablosu, genellikle dijital müzik çalarlar veya ses hoparlörler gibi çevresel ses kaynaklarını alan ses ekipmanları için kullanılır. Çevresel ses cihazı bir AUX portuna veya aracın ses jakı gibi başka bir ortama bağlanır. Bir yardımcı port ayrıca bir yardımcı jak veya yardımcı giriş olarak da bilinir.

AUX portu için özel olarak belirlenmiş standartlar olmamasına rağmen, seri port RS-232 ile standartlaştırılmıştır. RS-232 şunları tanımlar:

Elektriksel özellikleri

Her pin konektörünün önemi

Pimlerin fiziksel boyutu

Sinyallerin zamanlaması ve anlamı

Her çizginin işlevini ve sinyal zamanlamasını gösterir. RS-232 standardı, 1997 yılında yayınlanan EIA 232, EIA RS-232 ve TIA-232-F olarak da bilinir. Bu, pim tasarımında teknolojideki sürekli gelişmeler, harici veri depolama ünitelerindeki ve daha yüksek değişiklikler nedeniyledir.

USB ve Yardımcı Kablolar Arasındaki Fark Nedir?

Bir USB bağlantısı ile bir aux kablosu arasındaki temel fark, birinin işlenmemiş dijital verileri ana üniteye göndermesi ve diğerinin işlenmiş, analog bir ses sinyali göndermesidir. USB kabloyu bir bilgisayara yaptığınız gibi veri aktarırken ve aux kablosunun da kulaklığınıza yapacağınız gibi bir ses sinyali aktarması olarak düşünmek daha kolay olabilir.

Hem USB hem de aux bağlantılarının yararları olsa da, neredeyse her zaman aux kablosu ile bir USB bağlantısından daha iyi ses kalitesi elde edeceksiniz. Araç radyonuzdaki bir yardımcı jak genellikle daha fazla fayda sağlarken, daha geniş bir cihaz yelpazesinde kullanabilmeniz için, ana ünitenizin dijital dosyaları minik akıllı telefonunuzdan analog sese dönüştürmede neredeyse kesinlikle daha iyi olduğunu bilmelisiniz.

 

Yukarı ataköy escort